Turistický region Tirol (Tyrolsko)

První jasná slova při pomyšleni na Tyrolsko, která by se měla vybavit, jsou např. původní, originální, tradiční, masivní, majestátný a hlavně ryze přírodní. Tyrolsko je ale mnohem víc! Je světově proslulé sportem a „vyšší společností“, pochází odtud Jeti a Oetzi a v popředí zde stojí aktivní život. Vedle rušných uliček a atmosféry starého města se jak v létě, tak v zimě nabízí nadšencům tyrolský horské masívy. Všech 36 regionů Tyrolska se honosí vkusem, útulností a pohostinností. Nenucený tyrolský humor láká k posezení ve společnosti a uvolnění se při jódlování, zpěvu či tanci.

Alpská oblast Kitzbueheler Alpen se nachází mezí údolím Zillertal na západě a jezerem Zeller See na východě a patří do ní mnoho známých letovisek jako např. Kitzbuehel, Brixen, Westendort, St. Johann in Tirol nebo Woergl. Turistickou oblast Kaiserwinkel tvoří čtyři obce Koessen, Walchsee, Schwendt a Rettenschoess, které leží v okresech Kufstein a Kitzbuehel.

zobrazit »

Tyrolský okres Kufstein se nachází hlavně ve spodní části údolí Unterinntal a hraničí na severu s Bavorskem a na jihu s okresy Schwaz a Kitzbuehel. Bývalá pevnost Kufstein a městečko Woergl jsou zde největší a asi nejznámější města. K nejoblíbenějším dovolenkovým cílům patří oblast Ferienland Kufstein, údolí Thierseetal, Alpbachtal a Brandenberger Tal a oblast Wildschoenau.

zobrazit »

Region Osttirol je oddělen 9,5kilometrovou hranicí na území Suedtirol a Salzburgerland od severní části Tyrolska Nordtirol a je tím pádem podoblastí spolkové země Tyrolsko. Osttirol hraničí se spolkovými zeměmi Salzburg a Korutany a s Itálií. Velké plochy Osttirol jsou obklíčeny masívy pohoří Hohe Tauern a Kamische Alpen.

zobrazit »