Almliesl – Vyberte si oblast na dovolenou, my Vám dáme tajný tip na ubytování.

Dovolená konečně zcela jinak. Každopádně nesrovnatelná s hotelovými komplexy, nabídkami All-Inclusive a hektickými tlačenicemi nejen na pláži. Dovolená s Almliesl je tajným tipem v mase všedních nabídek na dovolenou. Čisté jasné ovzduší v alpských regionech, louky, lesy, bylinky a nesrovnatelná okolní krajina jsou místa na dovolenou, čekající na malé i velké milovníky přírody. Malý, ale krásný je střed Alp s rozmanitými nabídkami přírody, zábavy a sportu. Osvěžující skok do chladné vody bezpočtu horkých ples a jezer na koupání, razantní sjezd na horkém kole nebo příjemná pěší túra ke zdejším pastevcům, kteří Vás očekávají s ochutnávkou sýra vlastní výroby.

To vše lze zažít na dovolenkových místech, které nabízí Almliesl!

Pinzgau se nachází na jihovýchodě Salcburska mezi horskými pásmy Hoher Tauern na jihu a Steinernes Meer na severu. Obraz krajiny je zde tvořen třemi různými horninami. V kraji Pinzgau najdete hory skalnaté, porostlé travinami anebo pokryté ledovci či sněhem.

zobrazit »

Kraj Pongau leží celkem přesně uprostřed spolkové země Salzburg. Obklopen vápencovými masívy Kalkalpen na severu a impozantními vrcholy horských pásem Hohe a Niedere Tauern z jihu, je označován jako „Sluneční terasa Salcburska“. Leží mezi kraji Pinzgau ze západu, Lungau z jihovýchodu a Tennengau ze severu uprostřed Alp na sever od Korutan.

zobrazit »

Kraj Lungau, nacházející se mezi horskými pásmy Niedere Tauern a Nockberge, je asi tisíc čtverečních kilometrů velká vyvýšenina. Do Lungau se dostanete ze Salcburku přes horský průsmyk Radstaedter Tauernpass, tunelem Tauerntunnel nebo přes Štýrsko horským průsmykem Triebener Tauern.

zobrazit »

Region Tennengau se nachází jen 10-30km jižně od světového kulturního dědictví a Mozartova města Salzburg. Je znám svými třemi různými typy krajiny. Na salaše bohatá oblast pohoří Osterhorngruppe s horskými salašemi Postalm nebo Spielbergalm ze severu, divoce zubatý hřeben Gosaukamm s vrcholem Bischofsmuetze a horský masív Karstmassiv, patřící do horského pásma Tennengebirge. Místní scenérii ovládají čtyři elementy: voda, Keltové, sůl a hory.

zobrazit »

Alpská oblast Kitzbueheler Alpen se nachází mezí údolím Zillertal na západě a jezerem Zeller See na východě a patří do ní mnoho známých letovisek jako např. Kitzbuehel, Brixen, Westendort, St. Johann in Tirol nebo Woergl. Turistickou oblast Kaiserwinkel tvoří čtyři obce Koessen, Walchsee, Schwendt a Rettenschoess, které leží v okresech Kufstein a Kitzbuehel.

zobrazit »

Tyrolský okres Kufstein se nachází hlavně ve spodní části údolí Unterinntal a hraničí na severu s Bavorskem a na jihu s okresy Schwaz a Kitzbuehel. Bývalá pevnost Kufstein a městečko Woergl jsou zde největší a asi nejznámější města. K nejoblíbenějším dovolenkovým cílům patří oblast Ferienland Kufstein, údolí Thierseetal, Alpbachtal a Brandenberger Tal a oblast Wildschoenau.

zobrazit »

Region Osttirol je oddělen 9,5kilometrovou hranicí na území Suedtirol a Salzburgerland od severní části Tyrolska Nordtirol a je tím pádem podoblastí spolkové země Tyrolsko. Osttirol hraničí se spolkovými zeměmi Salzburg a Korutany a s Itálií. Velké plochy Osttirol jsou obklíčeny masívy pohoří Hohe Tauern a Kamische Alpen.

zobrazit »

Region Dachstein – Tauern leží na severozápadě Štýrska a rozkládá se na území začínající pohořím Dachstein a vedoucí až k pohoří Grimming. Mezi velkolepými stěnami jižního Dachsteinu a horským pásmem Schladminger Tauern se nacházejí známá turistická centra jako např. Schladming a Rohrmoos, Ramsau am Dachstein, Pichl a Reiteralm, Haus im Ennstal nebo horský region Grimming.

zobrazit »

Region Murau - Kreischberg se nalézá zcela na západě spolkové země Steiermark. Okres Murau je neobyčejně málo osídlen a nabízí hostům velmi kvalitní a ryzí dovolenou v nedotčené přírodě. Mimo jiné je tento region znám tím, že je zde největší zastoupení lesních porostů v Rakousku. Mimo okresních měst Murau a Kreischberg - St. Georgen je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí obec St. Ruprecht - Falkendorf.

zobrazit »

Region Spittal an der Drau - Millstaettersee je úrodné centrum oblasti Oberkaernten.V tomto známém regionu se střetávají údolí Oberen Drautal, Iseltal, Moelltal a pohoří Pustertal. Na západě oblasti Kaernten v údolí Oberes Moelltal se nachází oblíbené dovolenkové místo Moertschach. Obec Moertschach leží ve výšce 950 m.n.m. přímo mezi majestátní horou Grossglockner a pohořími Lienzer Dolomiten, Schober- a Kreuzeckgruppe a tvoří podstatnou část Národního parku Nationalpark Hohe Tauern.

zobrazit »

Údolí Pustertal leží na východě Osttirol podél říčky Rienz mezi městečky Brixen a Lienz a táhne se od východu na západ. Patří hlavně k Jižnímu Tyrolsku, malá část však spadá pod rakouskou oblast Osttirol. Místní obce leží ve výšce 700 – 1.600 m.n.m. a patří k nim např. Bruneck, Welsberg, Toblach, Innichen, Sillian a ostatní.

zobrazit »