Turistická oblast Steiermark (Štýrsko)

Známý výrok „čerstvé – šťavnaté – štýrské výborně popisuje Štýrsko. Je známé vysokou kvalitou produktů jako např. tykvový olej, jablka a rakouské víno. Tím pádem zde musí být velice úrodná půda a fascinující prostředí. Typické pro Štýrsko jsou salaše a horské chaty v exkluzívních turistických a lyžařských oblastech. Alpská zimní krajina, bezpočet tras pro horská kola, odpočinek v termálních koupelích a kulinářské umění jsou zvláštními a typickými znaky nádherné dovolené v kraji Steiernark.

Region Dachstein – Tauern leží na severozápadě Štýrska a rozkládá se na území začínající pohořím Dachstein a vedoucí až k pohoří Grimming. Mezi velkolepými stěnami jižního Dachsteinu a horským pásmem Schladminger Tauern se nacházejí známá turistická centra jako např. Schladming a Rohrmoos, Ramsau am Dachstein, Pichl a Reiteralm, Haus im Ennstal nebo horský region Grimming.

zobrazit »

Region Murau - Kreischberg se nalézá zcela na západě spolkové země Steiermark. Okres Murau je neobyčejně málo osídlen a nabízí hostům velmi kvalitní a ryzí dovolenou v nedotčené přírodě. Mimo jiné je tento region znám tím, že je zde největší zastoupení lesních porostů v Rakousku. Mimo okresních měst Murau a Kreischberg - St. Georgen je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí obec St. Ruprecht - Falkendorf.

zobrazit »