Zima dovolená - Lyžování a snowboarding - Heiligenblut Osttirol

© MTS Austria GmbH Skigebiet Großglockner - Heiligenblut
Nejvyšší hora Rakouska, která měří 3.798m, stojí majestátně přímo vedle lyžařské oblasti Großglockner/Heiligenblut. Tato lyžařská oblast je jednou z nejspektakulárnějších oblastí Alp pro lyžování mimo sjezdovek. V této oblasti, která leží skoro celá nad hranicí lesního porostu a sahá až do 2.989 metrů, si přijdou milovníci freeridu vskutku na své.

Tento region, který je znám pro svou záruku sněhu, nabízí 12 moderních lanovek s krátkou čekací dobou, 55km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, zajištěné sjezdové terény, šest freeridových sektorů, nový „freeride checkpoint“ stejně jako speciální podmínky pro rodinnou dovolenou.

» Mapa sjezdovek
» Ceny skipasů
» Sportovní obchody a půjčovny
» Webové kamery

© MTS Austria GmbH Region Großglockner Kals – Matrei
U rodin velmi oblíbený region Großglockner Kals-Matrei se nachází přímo uprostřed oblasti Národního parku Hohe Tauern Osttirol. Je zde v provozu 15 lanovek, které dopravují lyžaře a milovníky snowboardingu do vzdušných výšek, kde se nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. V tomto regionu se zárukou sněhu najdete 37km sjezdovek, krátké čekací doby na lanovky a spoustu zábavy na horských chatách a salašnických chalupách.

» Mapa sjezdovek
» Aktuální sněhové podmínky v regionu
» Ceny skipasů
» Lyžařské školy
» Sportovní obchody a půjčovny
» Webové kamery

© MTS Austria GmbH Lyžařská oblast Lienzer Bergbahnen
V lyžařských oblastech regionu Lienz svítí slunce více než 2000 hodin a je proto právem často nazýván „slunnou terasou“. Symbolem této oblasti je záruka sněhu ve výšce 2.278m, 12 lanovek a vleků stejně jako sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Lyžařské oblasti regionu Lienz Hochstein a Zettersfeld nabízí kombinaci individuálních zážitků z lyžování, náročnějších sjezdovek na trase světového poháru a příjemného posezení v místních horských chatách a salašnických chalupách.

» Mapa sjezdovek
» Aktuální sněhové podmínky v regionu
» Ceny skipasů
» Lyžařské školy
» Sportovní obchody a půjčovny
» Webové kamery

© MTS Austria GmbH Ledovec Moelltaler Gletscher
Záruka vynikajících sněhových podmínek a prašanu na ledovci Moelltaler Gletscher – tato ledovcová oblast byla vyznamenána již několika cenami (např. ¨Pistenguetesiegel¨- něco jako záruka kvality..) jako top-lyžařská oblast!

Do nabídky této vysoko položené oblasti patří 71km sjezdovek, ze kterých je ca. 90% navíc uměle zasněžováno. Zdejší závodní trať, oficiálně schválená organizací FIS, je dlouhá 7km, má převýšení 1000 m a je zde nejdelší sjezdovkou na ledovci. Mimo to zde najdete speciální dětské sjezdovky a Gletscher Snowpark, který nabízí boardercross, různé skoky apod.

Pro milovníky běžeckého lyžování je zde připravena ve výšce 2.200 m.n.m. běžecká trať jménem Stuebele, která měří 2,5 km.

» Více informací k lyžařské oblasti

© MTS Austria GmbH Pohoří Sportberg Goldeck
Nejslunnější lyžařská oblast regionu Kaernten. Pohoří Goldeck, označované jako sportovní hora Korutan, je již dlouho tajným tipem pro milovníky lyžování. Nové lanovky, větší komfort a lepší servis jsou stejně jako rozšířené sjezdovky zárukou kvalitní rodinné dovolené. Na této „domácí hoře“ obce Spittal najdou nadšenci zimních sportů široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti, nejdelší černou sjezdovku v Alpách a jedinečný panoramatický výhled na okolní horský svět regionu Oberkaernten. Ať už na lyžích či na snowboardu, na fanoušky freeridů a free-skiingu zde čeká 50ha velká oblast jménem Freeride-Area. Navíc si lze odpočinout v mnoha horských chatách, restauracích a barech, lákajících společně se slunečními paprsky, které jsou na základě výhodné polohy na jihu Rakouska skoro zárukou, k posezení!

» Vice informací k pohoří Sportberg Goldeck