Letní dovolená - Pěší turistika a horolezectví - Sbg. Sportwelt

© MTS Austria GmbH Milovníci pěší turistiky velmi ocení oblast Salzburger Sportwelt. 1.000 kilometrů značených pěších tras se klikatí salcburskými horskými pásmy. K těm patří Radstaedter Tauern, Dachsteinmassiv, Hochkoenigsgebiet a Tennengebirge, které Vás ohromí nádhernými panoramatickými výhledy.

Lanovkami, které jsou v provozu v létě, se bezpečně a pohodlně dostanete nahoru, odkud lze podnikat lehčí a rodinné vysokohorské túry bez namáhavého výšlapu.

© MTS Austria GmbH Poslední sluneční hodiny aktivně stráveného dne lze nejlépe strávit na některé z horských chat a salaší při ochutnávce místních kulinářských specialit.

Mezi obcemi oblasti Salzburger Sonnenterrasse jezdí autobus, který hosty vozí k nejhezčím výchozím bodům pěších túr.

© MTS Austria GmbH Kdo touží po chvilce odpočinku, jistě v této idylické přírodní krajině využije tzv. „Oáz klidu“, které jsou vybudovány dle různých témat, jako např. vzduch, voda nebo léčebné klima.

Zde se nachází např. lehátka přímo na vrcholu s nesrovnatelným výhledem na horské pásmo Hohe Tauern, relaxační lehátka, schovaná pod zelenou střechou listnatých stromů, anebo ve volné přírodě vybudovaná místa na kneippovy masáže.