Turistický region Salcburk

Centru Alp dominuje nejvyšší hora Rakouska Grossglockner a více než 600 čirých jezer. Salcbursko se pyšní rozmanitou nabídkou aktivit sportovních či kulturních, umožňuje ochutnat nejednu kulinářskou specialitu a zaručuje požitek a uvolnění v termálních a odpočinkových komplexech. „Aprés Ski“ a léto na salaších mezi řemeslnou tradicí a modernou uprostřed fascinujícího světa hor doplněné srdečností a pohostinnosti, jsou znaky tak typické, jak je znal již „Wolferl“ (malý W. A. Mozart).

Pinzgau se nachází na jihovýchodě Salcburska mezi horskými pásmy Hoher Tauern na jihu a Steinernes Meer na severu. Obraz krajiny je zde tvořen třemi různými horninami. V kraji Pinzgau najdete hory skalnaté, porostlé travinami anebo pokryté ledovci či sněhem.

zobrazit »

Kraj Pongau leží celkem přesně uprostřed spolkové země Salzburg. Obklopen vápencovými masívy Kalkalpen na severu a impozantními vrcholy horských pásem Hohe a Niedere Tauern z jihu, je označován jako „Sluneční terasa Salcburska“. Leží mezi kraji Pinzgau ze západu, Lungau z jihovýchodu a Tennengau ze severu uprostřed Alp na sever od Korutan.

zobrazit »

Region Tennengau se nachází jen 10-30km jižně od světového kulturního dědictví a Mozartova města Salzburg. Je znám svými třemi různými typy krajiny. Na salaše bohatá oblast pohoří Osterhorngruppe s horskými salašemi Postalm nebo Spielbergalm ze severu, divoce zubatý hřeben Gosaukamm s vrcholem Bischofsmuetze a horský masív Karstmassiv, patřící do horského pásma Tennengebirge. Místní scenérii ovládají čtyři elementy: voda, Keltové, sůl a hory.

zobrazit »