Zima dovolená - Lyžování a snowboardíng - Nationalpark Hohe Tauern

© MTS Austria GmbH 9 lyžařských oblastí, 280 lanovek a vleků stejně jako ca. 850 kilometrů perfektních sjezdovek na Vás čeká právě v turistické oblasti Nationalpark Hohe Tauern.

Jednotlivé lyžařské oblasti ve výšce někdy i více než 3.000 m.n.m. nabízí záruku sněhu až do jara. K lanovkám a vlekům různých i propojených lyžařských oblastí se lze pohodlně dostat pomocí bezplatného skibusu. A velkolepý skipas Salzburger Super Ski Card platí ve všech 9 lyžařských oblastech.

© MTS Austria GmbH Ski-Arena Wildkogel - Neukirchen & Bramberg

V lyžařské oblasti Ski-Arena Wildkogel najdou jak začátečníci, tak pokročilí a profesionálové správné sjezdovky a svahy s 15 moderními a komfortními lanovkami a vleky, ke kterým patří např. kabinkové lanovky pro 6 osob nebo běžné vleky pro 1 osobu (pomy). Zdejší velice široké a nefrekventované sjezdovky nabízí spoustu místa na carving a snowboarding. Milovníci rychlostních sjezdů mohou otestovat svou kondici na nekonečných sjezdových tratích, vedoucích do údolí obcí Bramberg či Neukirchen.

© MTS Austria GmbH Zasněžovací systémy jsou zárukou sněhu a výborně upravených sjezdovek až do jara.

Après Ski: společnost, zábava, hudba a party. To je rozmanitá změna a odpočinek od sportovních aktivit. DJs v horských chatách a barech. V místních lokálech a na diskotékách se přesně ví, co milovníci zimních sportů po příjemné námaze potřebují.

© MTS Austria GmbH Skigroßraum Kitzbuehel - Pass Thurn - Hollersbach - Mittersill & Stuhlfelden

Lanovka Panoramabahn s údolní stanicí v obci Hollersbach je ideálním transportním prostředkem pro lyžaře a snowboardisty, který je vyveze do lyžařské oblasti Skigroßraum Kitzbuehel - Pass Thurn. 170 kilometrů sjezdovek a 55 lanovek a vleků leží mezi Hollersbachem a tyrolskou obcí Kirchberg. Uprostřed této oblasti se samozřejmě nachází světoznámý svah Kitzbueheler Streif.

Lyžařské a snowboardové školy Mittersill -Pass Thurn

Sportovní obchody a půjčovny Mittersill und Hollersbach

© MTS Austria GmbH Gletscherwelt Uttendorf Weißsee

Weißsee Gletscherwelt je cenově výhodná rodinná lyžařská oblast s absolutní zárukou sněhu ve výšce 1.480 – 2.600 m.n.m. 21 kilometrů výborně upravených sjezdovek, báječné terény pro milovníky skialpinismu a nedotčené svahy s hlubokým sněhem patří k místní nabídce pro lyžaře a snowboardisty. A to nejlepší na tom je, že zde neexistují fronty na lanovky či vleky!

Zde naleznete ceny skipasů

Sportovní obchody a půjčovny Uttendorf

© MTS Austria GmbH Erlebnisberg Nagelkoepfl

Lyžařské středisko Erlebnisberg Nagelkoepfl je ideálním místem pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. K dispozici jsou zde jeden kotvový vlek a dva vleky učební, na kterých lze začít či zlepšit své umění. Platí zde skipasy SalzburgerSuperSkiCard a Kaprun-Zell am See od 2 dní.

Zde naleznete ceny skipasů

Lyžařské a snowboardové školy Piesendorf

© MTS Austria GmbH Zillertalarena

Lyžařská oblast Zillertalarena je v zimě spíše známá jako tzv. „Schnee- a Funarena“! 166 kilometrů sjezdovek v kombinaci s 49 lanovkami a vleky patří ke zdejší rozmanité nabídce pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní dokonalosti. Skipas Zillertal Arena platí také v lyžařské oblasti Skiarena Wildkogel v regionu Neukirchen am Grossvenediger. Navíc lze s platným skipasem zdarma využívat skibusu mezi obcemi Neukirchen, Wald, Krimml a Koenigsleiten.

Aktuální sněhové podmínky v regionu

Zde naleznete ceny skipasů

Lyžařské a snowboardové školy v oblasti Zillertal Arena

© MTS Austria GmbH Après Ski: oblast Zillertal Arena se svými obcemi Zell, Gerlos, Koenigsleiten/Wald a Krimml je velmi známá svými možnostmi „Aprés Ski“. Více než 30 horských chat a sněžných barů Vám pomohou uniknout všednímu dni.

Další lyžařské oblasti v nedalekém okolí

Zell am See – Kaprun

© MTS Austria GmbH Rauriser Hochalmbahnen

Skigroßraum Gasteinertal

Skischaukel Großarltal