Letní dovolená - Rodinný program - Nationalpark Hohe Tauern

© MTS Austria GmbH Rodiče, kteří chtějí svým potomkům předat nadšení pro přírodu, nenajdou lepšího učitele než místní krajinu Národního parku Nationalpark Hohe Tauern. Je určitě názornější než ta nejlepší kniha.

Stálá expozice Nationalparkwelten v obci Mittersill je místem, kde najdete jedinečný svět kolem nejvyšších horských vrcholů a jeden z nejmocnějších vodopádů světa pod jednou střechou. V osmi jednotlivých odděleních zde lze poznat rozmanitost a hojnost přírody.

© MTS Austria GmbH Zvláštním zlatým hřebem tohoto regionu jsou vodopády Krimmler Wasserfaelle, které jsou se svou výškou 380 metrů nejvyššími v Evropě. Na úpatí vodopádů se nachází velmi zajímavá expozice WasserWunderWelt.

Nedaleko odtud vede nejslavnější alpská komunikace do srdce Národního parku Nationalpark Hohe Tauern k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockner (3.798 m) a jejímu ledovci Pasterze. Vskutku zvláštním zážitkem z přírody a jízdy autem je tato 48 kilometrů dlouhá alpská silnice s 36 zákrutami a stoupáním do výšky až 2.504 m.n.m.

Další zajímavé výletní cíle pro celou rodinu:

- Nationalparkwerkstatt Hollersbach: pochopit, prozkoumat
- Wild- und Freizeitpark Ferleiten: v Alpách žijící zvěř
- Weißsee Gletscherwelt in Uttendorf: letní zážitek z mohutných hor
- Bogendorf Stuhlfelden: 1. lukostřelecká obec Evropy

© MTS Austria GmbH Koupaliště a jezera v regionu:

Naturbadeanlage Neukirchen
Freischwimmbad Bramberg
Freibad Mittersill
Freizeitzentrum Hollidee in Hollersbach
Erlebnisbadesee in Uttendorf
Niedernsiller Badesee
Hinkelsteinbad Piesendorf

- Nejhezčí výletní cíle Salcburska

- Další výletní místa v regionu