Letní dovolená - Pěší turistika a horolezectví - Nationalpark Gesäu

© MTS Austria GmbH Síť pěších stezek na ploše Národního parku Nationalpark Gesaeuse měří ca. 110 kilometrů. Národní park je znám svou rozmanitostí. Pěší výlety podél řeky Enns nabízí nejen zotavení a zážitek z ryzí přírody. Lze zde poznat a objevovat rozmanitost druhů. Kde jinde najdete lužní lesy a kamzíky na jednom místě? Krásné smíšené lesy, salaše bohaté na různé druhy hmyzu a skalní specialisté, které lze pozorovat na pěších túrách, jsou raritou oblasti Gesaeuse. Dobrý pozorovatel zde najde možnost sledovat divokou zvěř jako např. srnky, jeleny nebo tetřevy. Obzvláště zajímaví a zábavní jsou kamzíci, kteří zde hravě předvádí své horolezecké umění.

© MTS Austria GmbH Ačkoliv je oblast Gesaeuse známa obtížnými horolezeckými cestami a feraty, najdete zde samozřejmě také velké množství cest, které lehce zvládne každý. Vrcholy jako např. Tamischbachturm, Zinoedl přes jihozápadní stoupání Suedwestanstieg, Sparafeld a Gscheideggkogel lze bez problémů pokořit s kvalitním vybavením. Stejně tak jednoduše lze zdolat čtyři horské chaty Haindlkarhuette, Hesshuette, Ennstalerhuette a Buchsteinhaus.

Oblast Gesaeuse se pyšní rozmanitou nabídkou zážitků z ryzí přírody na čerstvém horském vzduchu pro náročnější turisty, rekreační výletníky a rodiny s dětmi.