Originál „Almliesl“

© MTS Austria GmbH Dovolenou v apartmánu, hotelu nebo penzionu zná jistě každý. Často jsou domy a penziony označovány jako „horská chata či salaš, protože jsou postaveny v alpském stylu. Také „Almliesl“ nabízí domy, selská stavení a byty/apartmány. Tyto objekty jsou takto ale i popisovány. Mimo to však nabízí „Almliesl“ také originál, a sice pravé horské chaty a salaše, které vskutku čiší životem. Horské chaty a salaše, které kdyby mohly, vyprávěly by mnoho příhod a historek ...

© MTS Austria GmbH
Co znamená horská chata nebo salaš?

Horské chaty a salaše byly původně vybudovány sedláky a hospodáři, kteří byli majiteli vlastních salašnických oblastí.

Více ...

© MTS Austria GmbH Dnes nejsou často skoro vůbec používány a někteří sedláci se rozhodli tyto poklady zpřístupnit také turistům. Kdo tedy touží po přírodě a originalitě, je na dovolené na některé z chat z nabídky „Almliesl“ zcela správně. Žádná z chat či salaší se nepodobá jiné; každá má svůj vlastní specifický charakter. Srdcem každé chaty je jizba či obytná místnost. Dále najdete útulný sedací kout, jednoduchou kuchyni a kamna na vytápění a vaření. Jako lednice slouží studna před chatou s jasně čirou pitnou vodou. Mnoho chat má i vlastní sprchu a WC, u některých se chodí ven na suchý záchod.

© MTS Austria GmbH
Jak funguje zásobování energií na horské chatě nebo salaši?

Zásobování energií probíhá pomocí el. proudu nebo plynu.

Více ...

© MTS Austria GmbH Některé chaty mají vlastní zdroje energie pomocí el. agregátu nebo solárních panelů, v ostatních najdete jen kamna na dříví a světlo svíček. Výběrem chaty si sami určíte vzdálenost k ryzí přírodě. Každopádně doporučujeme nezapomenout vzít s sebou na tuto dovolenou svíčky, kapesní svítilnu a zápalky nebo zapalovač. Zásobování el. proudem může být narušeno vlivem přírody nebo Vám jednoduše dojde plyn. Každopádně se tím romantická atmosféra jen stupňuje.

© MTS Austria GmbH
Jak se chovat v horách?

Pokud trávíte dovolenou v horách, vstupujete do životního prostředí mnoha rostlin a zvěře.

Více ...

© MTS Austria GmbH V tomto přírodním prostředí bychom se měli pohybovat s respektem, abychom chránili citlivé vegetační zóny. Zdržte se, prosím, zbytečného hluku a nenechávejte nikde odpadky. Horské chaty a salaše jsou součástí krajiny, což přesně tak vnímá i zdejší zvěř. Přijde zcela bez bázně až k chatě. Především pasoucí se dobytek je velice zvědavý, všude slídí a občas leccos ohlodává. Nenechávejte venku nic ležet a chraňte Váš automobil, aby se z něho nestal „strom na drbání“.

© MTS Austria GmbH
Na co dát pozor na příjezdových cestách?

Příjezdové cesty k chatám jsou dnes vskutku dobře vybudované.

Více ...

© MTS Austria GmbH K většině chat se lze bez problémů dostat vlastním automobilem. Chcete-li dorazit sportovním vozem či autem s nižším podvozkem, informujte se, prosím, na centrále firmy „Almliesl“, jestli je příjezdová cesta pro Váš vůz ideální. V zimě jsou autořetězy na dovolenou ve všech objektech, které neleží v údolí, bezpodmínečně nutné. V létě je nutné obzvláště za silných dešťů kontrolovat stav vozovky. Pokud lze k chatě či domu dojet pouze terénním vozem nebo dojít jen pěšky, je to uvedeno v popisu objektu.

© MTS Austria GmbH

Přesně takové dovolenkové sídlo jste si představovali?

Dávejte tedy v popisech objektů pozor na symboly „ryzí příroda“ a „rustikální“.

Regiony

Pustertal

Pustertal

Údolí Pustertal leží na východě Osttirol podél říčky Rienz mezi městečky Brixen a Lienz a táhne se od východu na západ. Patří hlavně k Jižnímu Tyrolsku, malá část však spadá pod rakouskou oblast Ostti...

více...