Zima dovolená - Zimní aktivity - Kitzbüheler Alpen

© MTS Austria GmbH V okolí městečka Kitzbühel, v údolí Brixental, v oblasti Hohe Salve a kolem pohoří Wilden Kaiser se rozprostírá více než 600 kilometrů výborně upravených běžeckých tratí se zárukou sněhu. Díky dalekým údolím regionu Kitzbueheler Alpen zde najdete ideální podmínky pro běžecké lyžování s překrásným výhledem a většinou bez namáhavějšího stoupání. Velký význam a úspěch má v oblasti Kitzbueheler Alpen infrastruktura běžeckého lyžování. Zde najdete totiž nejen perfektně upravené trati na klasiku a bruslení, ale i vstupní místa s kabinkami na převlečení, uzamykatelné skříňky, sprchu a bohatou gastronomickou nabídku.

© MTS Austria GmbH
Malý tip pro romantiky: 3,5 kilometrů dlouhá osvětlená noční trať v Kitzbuehelu. A pro znalce: 10 kilometrů dlouhá výšková trať do údolí Kaiserbachtal (740 – 1.100 m.n.m.).

Technika a tipy profesionálů – školy běžeckého lyžování v regionu

© MTS Austria GmbH Kdo hledá klid mimo sjezdovek a rád se v kvalitní zimní obuvi prochází krajinou, je zde v oblasti Kitzbueheler Alpen přesně správně. Bezpočet upravených zimních pěších stezek vede zasněženými údolími, ale také na vrcholky sněhem zářících okolních hor. Rozhodně se také vyplatí výlet na sněžnicích. Někteří se vydají na výlet od jedné horské chaty k další, ostatní mají za cíl vrcholový kříž. Každý si zde jistě přijde na své.

K tomu nabízí tento svět hor daleko od lanovek, vleků a sjezdovek nekonečné možnosti na skialpinismus. Rozmanité možnosti jako např. klasické túry, tajné tipy, stoupání, varianty, přechody, několikadenní túry nebo vysokohorské lyžařské túry – v závislosti na počasí – dělají z oblasti Kitzbueheler Alpen skutečné skialpinistické „Eldorádo“.