Letní dovolená - Pěší turistika a horolezectví - Hochkönigs Reich

© MTS Austria GmbH Maria Alm nabízí bezpočet možností na strávení aktivní dovolené v ráji pěší turistiky oblasti Hochkoenig. Region Hochkoenigs Reich je skutečné „Eldorádo“ pro milovníky turistiky a horolezectví. 340km pěších stezek všech stupňů obtížnosti se rozprostírá na území kolem tohoto horského masívu.

V rozmanité nabídce zde lze najít vše od procházek přes poklidné pěší túry pro celou rodinu až po náročné výšlapy. Rodinám obzvláště doporučujeme túry Wald-Erlebnisweg v Maria Alm s mnoha zajímavými zastávkami nebo Schmetterling Erlebnisweg v Hinterthalu.

© MTS Austria GmbH Kdo si chce vychutnat čistý horský vzduch bez námahy, vyjede nahoru jednoduše jednou ze čtyř lanovek, které najdete ve střediscích Maria Alm, Dienten nebo Muehlbach.

Stejně tak jsou vrcholové stanice lanovek, jako např. Kabinenbahn dorfj@t Natrun a Kabinenbahn Aberg v obci Maria Alm nebo „dvousedačka“ Gabuehel v obci Dienten či Kabinenbahn Karbachalm v obci Muehlbach, ideálním výchozím bodem na náročnější a delší túry.

© MTS Austria GmbH Horolezci, milovníci vrcholových cest a sportovní lezci se v tomto regionu cítí velmi dobře. Ke zdejší vysokohorské nabídce patří výšlapy na Hochkönig, Riemannshaus a další túry po skalnatém horském pásmu Steinernen Meer s různými stupni obtížnosti od nejlehčích po těžké.

Panoramatické turistické mapy:

© MTS Austria GmbH

» Turistická mapa Maria Alm – Suedseite (jižní strana)
» Turistická mapa Maria Alm – Nordseite (severní strana)

Vrcholy, které se vyplatí v této horské říši navštívit:

» Hundstein(nejvyšší travnatá hora Evropy, 2.117 m.n.m.)
» Hochkeilgipfel
» Hochkönig Bergmassiv (2.941 m.n.m.)