Zima dovolená - Zimní aktivity - Großarltal

© MTS Austria GmbH Mimo sjezdovek zde vede oblastí Grossarltal 35km upravených zimních pěších stezek, které lákají k prozkoumání regionu pěšky. Báječnou alternativou jsou také túry na sněžnicích.

Zvláštním zážitkem je túra na sněžnicích za svitu měsíce. Provedou Vás zde místní správci Národního parku, od kterých lze získat mnoho informací a zkušeností. Túry lze objednat ve zdejším turistickém centru.

© MTS Austria GmbH Pro všechny, kteří před lyžováním na sjezdovkách upřednostňují běžecké lyžování, nebo snad nejsou po náročném dni na lyžích unavení a ještě rádi vyrazí na běžky, nabízí Grossarltal 30km běžeckých tratí.

Např. běžecké trati Grossarl-Loipe z Grossarl až k muzeu Heimatmuseum Koesslerhaeusl nebo Huettschlag-Loipe z Huettschlag až na konec údolí jsou kvalitně připravené se stopou na klasiku a na většině úsecích také tratí na bruslení.

Jeli oblast Grossarltal v létě nazývána „Údolím salaší“, dalo by se ji v zimě zcela bez okolků říkat „Údolí skialpinismu".

© MTS Austria GmbH Mimo ruch a shon sjezdovek zde láká bezpočet vrcholů s výškou okolo 2.000 až skoro 3.000 m.n.m., tyčících se nad obcemi Grossarl a Huettschlag, na popsané skialpinistické túry rozdílných délek a stupňů obtížnosti.

Pro nezkušené skialpinisty nabízí zdejší lyžařské školy odborný doprovod.