Almliesl SAAB-562, Pinzgau - Salzburg

Ubytování přímo na sjezdovce Domácí zvíře Domácí zvířata nejsou bohužel povolena Zákaz kouření

Číslo objektu: 33562

5753 Saalbach / Hinterglemm (Pinzgau)

Tel. +43 6542 80480
Fax +43 6542 804804
office@almliesl.com

Poptávka Objednávka Základní informace

Chata pro až 8 osob ca. 1.740 m.n.m.
4pokojová chata ve dvou podlažích, ca. 150m², 3 ložnice, TV, chladné sklepní prostor, terasa s nábytkem, gril na dříví (pouze v létě), vlastní pramen s pitnou vodou, lehátka, slunečník, sklad na dříví.

Energie: el. proud
Vytápění: kamna na dříví, kachlová kamna, elektrické topení v koupelně
Voda: vlastní pramen s pitnou vodou, teplá voda pomocí el. bojleru a průtokový ohřívač na elektriku
Poloha: přímo na sjezdovce, 150 metrů pod výstupní stanicí lanovky Schoenleiten

UPOZORNĚNÍ: Chata POUZE je vhodná pouze pro hosty s "zkušenými chalupami" (nevhodné pro děti a batolata!)

Almliesl SAAB-562 - Obecné

Stoletá atmosféra uprostřed lyžařské oblasti

Vychutnejte si zaslouženou dovolenou mimo všedního stresu v údolí s báječným pohledem na horskou kulisu, dýchejte svěží horský vzduch a užívejte slunce od rána do večera.

Chata se pyšní úctyhodným věkem 300 let. Původně stála chata Poltenalm v oblasti Tirol. Zde byla opatrně do posledního kusu rozebrána a opět postavena v regionu Saalbach. Přitom bylo velmi dbáno na zachování historické hodnoty, osobního výrazu a architektury chaty. Vybavení zahrnuje všechny prastaré a tradiční doplňky. Najdete zde různé typy dřeva, tmavé trámy, nižší dveřní zárubně, dřevěné podlahy, prastaré zdivo, typická kamna na dříví, prastarý sedací kout, vrzající schodiště a útulné jizby na spaní. Na stěnách visí typické doplňky, které jsou vzpomínkou na život původních horských sedláků. K tomu se zde nachází stará kachlová kamna a kamna na dříví, která jsou zárukou útulných a romantických společenských večerů.

Tipem pro kulináře je sousední salašnická chata s restaurací Schoenleiten Huette. Nabízí místní speciality, takže se lze nechat obsloužit a neztrácet čas vařením.

V zimě jste zde první, kdo na lyžích zanechá stopu na čerstvě upravené sjezdovce. Navíc mátě na výběr z lyžařských středisek Saalbach/Hinterglemm, Leogang nebo Fieberbrunn. Stejně tak v létě je zde o sportovní vyžití postaráno – v bezprostřední blízkosti vede množství pěších stezek a tras pro horská kola.

Tip: na konci údolí Saalbach-Hinterglemm se nachází v Evropě nejvýše položená pěší trasa, vedoucí v korunách vysokých stromů. V kombinaci s tzv. „Golden Gate mostem Alp“ je tato stezka jedinečným zážitkem ať už v létě či v zimě.

Příjezdová cesta: Zima: s majitelem se setkáte u hotelu Tiroler Buam – auto lze parkovat přímo u hotelu majitele. Údolní stanice lanovky Schoenleiten se nachází v bezprostřední blízkosti. Zavazadla jsou dopravována na chatu lanovkou Schoenleiten. Proto je při příjezdu nutné dorazit nejpozději do 15:00 hodin k hotelu majitele. Majitel vás pak také doprovodí na lyžích k chatě.

V létě: příjezdová cesta až k hotelu majitele. Ten vás pak doprovodí autem až k chatě. Jednoduchá příjezdová cesta po částečně asfaltované a částečně lesní cestě.

Vzdálenosti

  • Restaurace / Hostinec Restaurace / Hostinec Schönleiten-Hütte 0.1 km
  • Běžecká trať Běžecká trať 6.0 km
  • Tenisové hřiště Tenisové hřiště Saalbach 11.0 km
  • Přírodní koupaliště Přírodní koupaliště Saalbach 11.0 km
  • Krytý bazén Krytý bazén Zell am See 22.0 km
  • Golf Golf Zell am See 23.0 km
  • Vlek v provozu i v létě Vlek v provozu i v létě Kohlmaislift 11.0 km
  • Letiště Letiště Salzburg 90.0 km
  • Nádraží Nádraží Maishofen 18.0 km

Almliesl novinky

Almliesl proudly presents the new Almliesl catalogue

Almliesl proudly presents the new Almliesl catalogue

A great deal of new mountain huts, chalets and apartments for our guests to discover!

více...