Almliesl SAAB-562, Pinzgau - Salzburg

Ubytování přímo na sjezdovce Domácí zvíře Zákaz kouření

Číslo objektu: 33562

5753 Saalbach / Hinterglemm (Pinzgau)

Tel. +43 6542 80480
Fax +43 6542 804804
office@almliesl.com

Poptávka Objednávka Základní informace

Chata pro až 8 osob ca. 1.740 m.n.m.
4pokojová chata ve dvou podlažích, ca. 150m², 3 ložnice, TV, chladné sklepní prostor, terasa s nábytkem, gril na dříví (pouze v létě), vlastní pramen s pitnou vodou, lehátka, slunečník, sklad na dříví.

Energie: el. proud
Vytápění: kamna na dříví, kachlová kamna, elektrické topení v koupelně
Voda: vlastní pramen s pitnou vodou, teplá voda pomocí el. bojleru a průtokový ohřívač na elektriku
Poloha: přímo na sjezdovce, 150 metrů pod výstupní stanicí lanovky Schoenleiten

Almliesl SAAB-562 - Obecné

Stoletá atmosféra uprostřed lyžařské oblasti

Vychutnejte si zaslouženou dovolenou mimo všedního stresu v údolí s báječným pohledem na horskou kulisu, dýchejte svěží horský vzduch a užívejte slunce od rána do večera.

Chata se pyšní úctyhodným věkem 300 let. Původně stála chata Poltenalm v oblasti Tirol. Zde byla opatrně do posledního kusu rozebrána a opět postavena v regionu Saalbach. Přitom bylo velmi dbáno na zachování historické hodnoty, osobního výrazu a architektury chaty. Vybavení zahrnuje všechny prastaré a tradiční doplňky. Najdete zde různé typy dřeva, tmavé trámy, nižší dveřní zárubně, dřevěné podlahy, prastaré zdivo, typická kamna na dříví, prastarý sedací kout, vrzající schodiště a útulné jizby na spaní. Na stěnách visí typické doplňky, které jsou vzpomínkou na život původních horských sedláků. K tomu se zde nachází stará kachlová kamna a kamna na dříví, která jsou zárukou útulných a romantických společenských večerů.

Tipem pro kulináře je sousední salašnická chata s restaurací Schoenleiten Huette. Nabízí místní speciality, takže se lze nechat obsloužit a neztrácet čas vařením.

V zimě jste zde první, kdo na lyžích zanechá stopu na čerstvě upravené sjezdovce. Navíc mátě na výběr z lyžařských středisek Saalbach/Hinterglemm, Leogang nebo Fieberbrunn. Stejně tak v létě je zde o sportovní vyžití postaráno – v bezprostřední blízkosti vede množství pěších stezek a tras pro horská kola.

Tip: na konci údolí Saalbach-Hinterglemm se nachází v Evropě nejvýše položená pěší trasa, vedoucí v korunách vysokých stromů. V kombinaci s tzv. „Golden Gate mostem Alp“ je tato stezka jedinečným zážitkem ať už v létě či v zimě.

Příjezdová cesta: Zima: s majitelem se setkáte u hotelu Tiroler Buam – auto lze parkovat přímo u hotelu majitele. Údolní stanice lanovky Schoenleiten se nachází v bezprostřední blízkosti. Zavazadla jsou dopravována na chatu lanovkou Schoenleiten. Proto je při příjezdu nutné dorazit nejpozději do 15:00 hodin k hotelu majitele. Majitel vás pak také doprovodí na lyžích k chatě.

V létě: příjezdová cesta až k hotelu majitele. Ten vás pak doprovodí autem až k chatě. Jednoduchá příjezdová cesta po částečně asfaltované a částečně lesní cestě.

Vzdálenosti

  • Restaurace / Hostinec Restaurace / Hostinec Schönleiten-Hütte 0.1 km
  • Běžecká trať Běžecká trať 6.0 km
  • Tenisové hřiště Tenisové hřiště Saalbach 11.0 km
  • Přírodní koupaliště Přírodní koupaliště Saalbach 11.0 km
  • Krytý bazén Krytý bazén Zell am See 22.0 km
  • Golf Golf Zell am See 23.0 km
  • Vlek v provozu i v létě Vlek v provozu i v létě Kohlmaislift 11.0 km
  • Letiště Letiště Salzburg 90.0 km
  • Nádraží Nádraží Maishofen 18.0 km

Almliesl novinky

Mountain Advent in the Bauerndörfl Rindereben

Mountain Advent in the Bauerndörfl Rindereben

During the day go to skiing in the ski area Großarltal and in the late afternoon you can go to the Advent Markt in the center.

více...