Almliesl MARI-534, Pinzgau - Salzburg

Domácí zvíře

Číslo objektu: 33534

5761 Maria Alm (Pinzgau)

Tel. +43 6542 80480
Fax +43 6542 804804
office@almliesl.com

Poptávka Objednávka Základní informace

Salašnická chata pro až 7 osob ca. 962 m.n.m.
5 pokojová chata ve dvou podlažích, ca. 85m², 3 ložnice, kuchyně, jizba, společenská místnost, sklad na dříví, oplocený pozemek, parkoviště pro 4 vozy, terasa se zahradním nábytkem, gril, studna, bývalá stáj

Energie: El. proud pomocí fotovoltaiky
Vytápění: Kamna na dříví a kachlová kamna
Voda: Teplá voda pomocí plynového průtokového ohřívače
Poloha: V salašnické oblasti na kraji lesa

Almliesl MARI-534 - Obecné

Radost z dovolené v každém ročním období

Chata Grabenhuette je položena na slunečném místě v oblíbené turistické oblasti Maria Alm a je obklopena šťavnatými loukami a lesy, které volně přecházejí v mohutnou kulisu pohoří Hochkoenig.

Chata byla majiteli v roce 2014 s láskou renovována a mnoho originálních elementů bylo přitom zachováno v původním stavu. Tím pádem na vás tajemně dýchnou stoleté dějiny, ale i přesto zde najdete běžný komfort. Všední život původních horských sedláků zde připomíná mnoho typických, tradičních doplňků, originální kamna na dříví s obrovskou pánví na sýr nebo mohutné trámy z tmavého dřeva.

Ve vybavení jsou obsaženy všechny znaky prastarého pastýřského charakteru stejně jako moderní elementy dnešní doby. Patří k nim např. dlažba, útulná dřevěná jizba, malby na stěnách, moderní kuchyně s prastarým sedacím koutem, nová koupelna a romantická ložnice s mansardou nebo sklepní společenská místnost s barem k stání. Vaří se na kamnech na dříví a pro všechny nadšené kuchaře je před chatou k dispozici záhon s čerstvými bylinkami. Jakmile se venku ochladí, zatopíte jednoduše v kamnech na dříví nebo v kachlových kamnech v útulné jizbě a uděláte si pohodlí u rozečtené knihy na lavici u kamen.

Na terase s místem na grilování lze trávit veselé společné večery před ohromující kulisou pohoří Steinernes Meer. Před chatou zurčí malá studánka. Tato je hlavně dětmi používána ke šplíchání a dovádění ve vodě, ale slouží samozřejmě také jako lednice na potraviny. Za chladnějších měsíců se jako alternativa k chlazení potravin nabízí vlastní sklep. Velmi praktická je vedle stojící budova bývalé stáje, kde lze schraňovat lyže, kola apod. Přímo před chatou vedou značené pěší stezky, na kterých lze obdivovat místní floru a faunu.

Tip: výšlap na horskou chatu a hostinec Christernreith nebo výlet pro celou rodinu na salašnickou chatu s občerstvením jménem „Hinterjetzbachhuette“.

Příjezdová cesta: jednoduchá příjezdová cesta dlouhá 2km, potom dobře sjízdná lesní cesta.

Vzdálenosti

 • Centrum Centrum 4.0 km
 • Restaurace / Hostinec Restaurace / Hostinec 2.0 km
 • Skibus Skibus 2.0 km
 • Lyžařský vlek / Lyžařská oblast Lyžařský vlek / Lyžařská oblast 2.0 km
 • Lyžařská škola Lyžařská škola 2.0 km
 • Běžecká trať Běžecká trať 3.0 km
 • Tenisové hřiště Tenisové hřiště 6.0 km
 • Přírodní koupaliště Přírodní koupaliště 6.0 km
 • Krytý bazén Krytý bazén Hotel Alpenland Maria Alm 4.0 km
 • Golf Golf 6.0 km
 • Vlek v provozu i v létě Vlek v provozu i v létě 2.0 km
 • Letiště Letiště Salzburg 90.0 km
 • Nádraží Nádraží Saalfelden 12.0 km

Ryzí příroda

Vstávat, mycí potřeby s sebou a ven z chaty, kde si ranní toaletu užijte úplně jinak, než jste zvyklí. A sice u žlabu studny s překrásným výhledem na hory, lesy a pastviny.

Regiony

Pinzgau

Pinzgau

Pinzgau se nachází na jihovýchodě Salcburska mezi horskými pásmy Hoher Tauern na jihu a Steinernes Meer na severu. Obraz krajiny je zde tvořen třemi různými horninami. V kraji Pinzgau najdete hory ska...

více...