Almliesl MOER-498, Spittal an der Drau - Millstättersee - Kärnten

Rustikální Domácí zvíře Národní park Hohe Tauern

Číslo objektu: 33498

9800 Mörtschach (Spittal an der Drau - Millstättersee)

Tel. +43 6542 80480
Fax +43 6542 804804
office@almliesl.com

Poptávka Objednávka Základní informace

Chata k vlastnímu užívání pro 4 osoby ca. 2.000 m.n.m.
2 pokojová chata, ca. 45m², 1 ložnice, obytná místnost, venkovní prostor s nábytkem, místo na grilování, BEZ signálu pro mobilní telefony!

Energie: Solární energie na svícení, 1 zásuvka
Vytápění: Kamna na dříví
Voda: Teplá voda pomocí plynového průtokového ohřívače
Poloha: Na samotě na kopci v oblasti Astental

Almliesl MOER-498 - Obecné

Ryzí romantika a samota

Chata Lindlerkasa byla vybudována v roce 1941 na slunečné vyvýšenině uprostřed naučné stezky „Astner Moos“. Stojí pyšně se svými sluncem ožehnutými dřevěnými krovy před majestátní kulisou hor chráněné krajinné oblasti „Astental“ a národního parku „Nationalpark Hohe Tauern“. Objekt byl zachován ve svém původním rustikálním stavu a v 90. letech rozšířen o jednu ložnici a koupelnu. Na základě mnoha propracovaných detailů je chalupa Lindlerkasa absolutní ozdobu okolí. Jakmile k večeru v romantické náladě uvidíte před chatou zapadat slunce, dosáhli jste vrcholu všech pocitů. V této neopakovatelné kulise se obzvlášť příjemně cítí každý milovník přírody a čerstvého horského vzduchu.

Údolí Astental nabízí vynikající podmínky pro pěší turistiku, kdy stezky vedou skrz obhospodařované salaše a jedinečný svět rostlin a zvířat. Pěší stezka „Astner Moos“ vede přes 80m široké a 1km dlouhé rašeliniště, kde lze obdivovat rostliny, které po celém území Rakouska naleznete jen zřídka. Tento ráj čeká jen na to, až ho začnete objevovat!

Náš tip: Jen několik stovek kilometrů od chaty Lindlerkasa je vstup do ráje pěší turistiky jménem „Alpe-Adria-Trial“. Alpe-Adria-Trial spojuje tři regiony (Kaernten, Slovinsko a Friaul Julisch Venetien) a nabízí celkem 43 etap. Nejdelší pěší túra vede od úpatí nejvyšší hory Rakouska Grossglockner skrz nejhezčí horské a jezerní oblasti spolkové země Kaernten, dále bez velkých zacházek nedaleko křižovatky hranic Rakouska, Itálie a Slovinska a až do městečka Muggia u Jaderského moře.

Příjezdová cesta: po státní silnici až k objektu Gut Lindlerhof, patřící majiteli. Odtud vás k chatě doprovodí majitel. Posledních 500m lze zdolat pouze v terénní voze či pěšky. Transport zavazadel lze domluvit s majitelem.

Vzdálenosti

  • Centrum Centrum Mörtschach 10.0 km
  • Obchod Obchod 10.0 km
  • Restaurace / Hostinec Restaurace / Hostinec Sadnighaus 2.0 km
  • Přírodní koupaliště Přírodní koupaliště Freibad Winklern 19.0 km
  • Krytý bazén Krytý bazén Dolomitenbad Lienz 33.0 km
  • Letiště Letiště Klagenfurt 195.0 km
  • Nádraží Nádraží Lienz 33.0 km

Ryzí příroda

Vstávat, mycí potřeby s sebou a ven z chaty, kde si ranní toaletu užijte úplně jinak, než jste zvyklí. A sice u žlabu studny s překrásným výhledem na hory, lesy a pastviny.

Čas ve dvou

Klid, šumění lesa a cvrlikání ptáků lze nejlépe vychutnat v páru. „Almliesl“ nabízí ideální místo pro čas ve dvou.

Regiony

Spittal an der Drau - Millstättersee

Spittal an der Drau - Millstättersee

Region Spittal an der Drau - Millstaettersee je úrodné centrum oblasti Oberkaernten.V tomto známém regionu se střetávají údolí Oberen Drautal, Iseltal, Moelltal a pohoří Pustertal. Na západě oblasti K...

více...