Almliesl SAAB-492, Pinzgau - Salzburg

De Luxe Ubytování přímo na sjezdovce Domácí zvíře Sauna / infrasauna Zákaz kouření Internet

Číslo objektu: 33492

5753 Saalbach / Hinterglemm (Pinzgau)

Tel. +43 6542 80480
Fax +43 6542 804804
office@almliesl.com

Poptávka Objednávka Základní informace

Chata k vlastnímu užívání pro až 13 osob ca. 1.470 m.n.m.
6 pokojová chata, ca. 180m², 2 podlaží, 4 ložnice, 1 místnost s více lůžky, velká obývací místnost, 2 koupelny, sat-TV, terasa s nábytkem, místo na grilování, parkoviště, sauna chata

Energie: El. proud
Vytápění: Tepelné čerpadlo země - voda, krbová kamna
Poloha: Na kopci nedaleko stanice Mittelstation lanovky Westgipfelbahn, u sjezdovky lyžařské oblasti Ski- und Wandercircus Saalbach-Hinterglemm

Almliesl SAAB-492 - Obecné

Dovolená na sluneční straně oblasti Bad Hofgastein

Dovolená na chalupě skoro jako u Jeníčka a Mařenky. Pouze s tím rozdílem, že lze přímo od chaty vystartovat na lyžích na sjezdovku či vyrazit v létě na pěší túru! Chata Stiegeralm se nachází pod stanicí Mittelstation lanovky Westgipfelbahn, patřící do lyžařské oblasti Ski- und Wandercircus Saalbach-Hinterglemm. Je obklopena jedlemi a smrky a jedinými návštěvníky jsou na tomto idylickém místě eventuálně zajíci nebo srny.

V roce 2013 byla tato šarmantní chalupa zvýšena o jedno patro a vybavena velkým množstvím dřeva z místních lesů. Zde lze vskutku vychutnat kouzlo pravé salašnické chaty. Přesto zde nebudete postrádat běžný komfort! Při posezení s přáteli navozuje praskající dřevo romantickou atmosféru a krbová kamna se starají o pocit útulného tepla. Místnost s více lůžky, tzv. „Bettenlager“ je ve velké oblibě nejen u dětí a je tím pádem další raritou chalupy Stiegeralm.

Romantické chvíle lze také vychutnat u horké kávy na velkolepé terase před chatou při pozorování stoupající mlhy, která pomalu mizí a tím pádem se otvírá nádherný pohled na okolní horské vrcholy údolí Glemmtal.

V létě se kolem chaty Stiegeralm pasou spokojeně krávy, které obývají kravín v sousedství. Statkář se stará o blaho svého dobytka a přichází denně krávy podojit. Jediný, možná neznámý zvuk, který k vám eventuálně dolehne, je z dojících zařízení.

Stiegeralm stojí na obrovském salašnickém pozemku. V sousedství se nachází pouze chata Stolzalpe.

Tip: Na konci údolí oblasti Saalbach-Hinterglemm se nachází nejvýše položená pěší trasa v Evropě, která vede v korunách stromů. V kombinaci s visutým mostem „Golden Gate Bruecke der Alpen“ zde prožijete neopakovatelný zážitek – stejně jako v létě tak i v zimě.

Příjezdová cesta: Po asfaltované silnici Glemmerstrasse až do obce Hinterglemm. Poté po lesní cestě ca. 3km až k chatě.

Vzdálenosti

  • Centrum Centrum Hinterglemm 3.0 km
  • Obchod Obchod 3.0 km
  • Restaurace / Hostinec Restaurace / Hostinec 3.0 km
  • Tenisové hřiště Tenisové hřiště 4.5 km
  • Přírodní koupaliště Přírodní koupaliště 6.0 km
  • Golf Golf Golfclub Zell am See 28.5 km
  • Letiště Letiště Salzburg 93.0 km
  • Nádraží Nádraží Zell am See 24.5 km

Přátelé a spol.

Nádherný den prožitý ve volné přírodě doznívá večer při posezení u kamen či grilu v příjemné společnosti.

Regiony

Pinzgau

Pinzgau

Pinzgau se nachází na jihovýchodě Salcburska mezi horskými pásmy Hoher Tauern na jihu a Steinernes Meer na severu. Obraz krajiny je zde tvořen třemi různými horninami. V kraji Pinzgau najdete hory ska...

více...